Bioeko na Ogólnopolskim Szczycie Gospodarczym w Siedlcach

27.09.2019
Bioeko Grupa TAURON 26 września podczas V jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OMG 2019 w Siedlcach wzięła udział w panelu dyskusyjnym: „Bezpieczeństwo środowiskowe i ekologiczne”, gdzie m.in. była poruszana tematyka podstawowych wyzwań gospodarki o obiegu zamkniętym.
Z punktu widzenia Bioeko Grupa TAURON bezpieczeństwo przejawia się w trzech aspektach:
Operacyjnym - zapewnienie ciągłości funkcjonowania spółek energetycznych i górniczych Grupy TAURON poprzez odbiór ubocznych produktów spalania i wydobycia,; Finansowym - zmniejszenie kosztów zagospodarowania UPS i UPW oraz maksymalizacja przychodów poprzez przekierowanie ich do strumienia sprzedażowego, Środowiskowym - zapewnienie jakościowych, powtarzalnych i ekologicznych produktów opartych na bazie ubocznych produktów spalania i wydobycia.

Tematem przewodnim Szczytu było „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”. Już po raz piąty Europejskie Centrum Biznesu zgromadziło czołowych przedstawicieli świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu na Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy. Tegoroczna edycja skoncentrowana była na filarach polskiej gospodarki przyszłości, czyli branżach, firmach i instytucjach, które swoją działalnością i determinacją przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Premier Mateusz Morawiecki. Partnerem branży energetycznej Kongresu była Grupa TAURON.

Galeria zdjęć

V jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego  Szczytu Gospodarczego OMG 2019 w Siedlcach